Opis
Nowy ekspres ENA 8 – kompaktowe wymiary, wielkie możliwości
Chcesz cieszyć się wspaniałą kawą nawet w najbardziej kompaktowych warunkach? ENA 8 w kompaktowym formacie oferuje najlepszą kawę dzięki zaawansowanym technologiom, takim jak profesjonalny młynek Aroma oraz technologia gładkiej pianki – teraz także do dwóch filiżanek jednocześnie. Dzięki wyraźnym liniom i eleganckim akcentom przekonuje świetnym wzornictwem i kompaktowymi wymiarami.
Wirtuoz technologii


Profesjonalny młynek Aroma zapewnia jeszcze bardziej równomierne mielenie, a tym samym zwiększenie aromatu o 12,2%, innowacyjna technologia gładkiej pianki wyczarowuje puszystą i delikatną mleczną piankę dla modnych specjałów z mlekiem. Dzięki funkcji dwóch filiżanek ENA 8 przygotowuje jednocześnie dwa specjały z czarnej kawy, a zaawansowany system czyszczenia systemu mlecznego gwarantuje higienę potwierdzoną certyfikatem TÜV i tym samym maksymalną przyjemność użytkowania.
Czysta przyjemność


Dzięki przejrzystemu wyświetlaczowi dotykowemu i intuicyjnym, konkretnym wskazówkom dla użytkownika masz do wyboru 15 specjałów za jednym dotknięciem. Równie nieskomplikowane jest czyszczenie systemu mlecznego za pomocą funkcji, którą można uruchomić za naciśnięciem jednego przycisku i która zawsze zapewnia higienę potwierdzoną certyfikatem TÜV. Poza tym automatyczny ekspres do kawy można obsługiwać także za pomocą smartfona: oczywiście ENA 8 jest również kompatybilny z J.O.E.® dzięki technologii WiFi.
Wielki design w małym formacie


Dzięki wymiarom zaledwie 27,1 × 32,3 × 44,5 cm nasz najmniejszy automatyczny ekspres do kawy zmieści się wszędzie. Nie trzeba przy tym z niczego rezygnować: nawet w najmniejszym formacie ENA 8 oferuje kawę i wzornictwo w wyjątkowej jakości JURA. Prosta forma z wyrazistymi liniami, wysokiej jakości materiałami i szlachetnymi akcentami, takimi jak chromowana tacka na filiżankę lub zbiornik na wodę o krystalicznie czystym, diamentowym wyglądzie, inspiruje wszystkich koneserów dobrego smaku – i dobrej kawy.
Dane techniczne:
| Liczba specjałów | 15 |
|---|---|
| Espresso | x |
| 2 × Espresso | x |
| Kawa | x |
| 2 × Kawa | x |
| Kawa Barista | x |
| Espresso doppio | x |
| Cortado | x |
| Cappuccino | x |
| Cappuccino Extra Shot | x |
| Flat white | x |
| Flat white Extra Shot | x |
| Latte macchiato | x |
| Latte macchiato Extra Shot | x |
| Porcja pianki mlecznej | x |
| Gorąca woda | x |
| Inteligentne wstępne podgrzewanie | x |
|---|---|
| Technologia zaparzania 3D | x |
| JURA Cockpit z wskaźnikiem statusu konserwacji | x |
| Połączenie WiFi z siecią domową | x |
| Nadajnik w zestawie | - |
| Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®) | x |
|---|---|
| Funkcja One-Touch Lungo | x |
| Funkcja One-Touch | x |
| Regulowana jednostka zaparzająca | 6 – 10 g |
| Młynek | Professional Aroma Grinder |
| Wysokowydajna pompa, 15 bar | 1 |
| System grzewczy termoblok | 1 |
| Systemy obiegu wody | 1 |
| System mleczny / wymienna końcówka do dyszy spieniającej | HP1 / CX1 |
| Dozownik kawy mielonej | x |
| Pokrywa chroniąca aromat | x |
| Kompatybilny z J.O.E.® | x |
|---|---|
| Wyświetlacz | 2,8" kolorowy wyświetlacz dotykowy |
| Programowane i ustawiane indywidualnie ilości wody na kawę | x |
| Programowane i ustawiane indywidualnie moce kawy | 10 poziomów |
| Programowana ilość mleka / pianki mlecznej | x |
| Programowanie temperatury zaparzania | 3 poziomy |
| Programowanie temperatury gorącej wody | 3 poziomy |
| Inteligentny System Wody (Intelligent Water System, I.W.S.) | x |
|---|---|
| Rodzaj filtra | CLARIS Smart |
| Zintegrowany program płukania, czyszczenia i odkamieniania | x |
| Monitoring napełnienia tacy ociekowej | x |
| Standard higieniczny JURA: certyfikat TÜV | x |
| Tryb Oszczędzania Energii (Energy Save Mode, E.S.M.©) | x |
|---|---|
| Przełącznik Zero-Energy | x |
| Programowanie czasu wyłączenia | x |
| Podświetlenie filiżanek w kolorze bursztynowym/białym | x |
|---|
| Podwójna wylewka z regulacją wysokośc/szerokości | 68 – 138 mm / – |
|---|---|
| Wylewka gorącej wody z regulacją wysokości | 68 – 138 mm |
| Pojemność zbiornika wody | 1.1 l |
| Pojemność pojemnika na ziarna kawy | 125 g |
| Pojemnik na fusy (maksymalna ilość porcji) | 10 |
| Długość przewodu | 1.1 m |
| Napięcie / moc znamionowa | 230 V ~ / 1450 W |
| Natężenie prądu | 10 A |
| Zużycie energii / klasa efektywności energetycznej | 55.5 kWh/annum / A |
| Moc w trybie oczekiwania | 0 W |
| Waga | 9.4 kg |
| Wymiary (szer. × wys. × gł.) | 27.1 × 32.3 × 44.5 cm |
| Numer artykułu, oznaczenie produktu | 15493, Full Metropolitan Black (EC) |
| Kod EAN | 7610917154937 |
| Kraj produkcji | Made in Portugal |
| Rok modelowy | 2022 |






















